Jesteś tutaj: Zakres usług Prawo administracyjne

Prawo administracyjne

Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy każdego dnia mają do czynienia ze sprawami administracyjnymi. Nasi klienci otrzymują pomoc i porady, jak sporządzić pisma do organów administracji publicznej lub sądów administracyjnych, jak uzyskać żądaną decyzję administracyjną oraz jak zaplanować przebieg postępowania administracyjnego. Nasze usługi obejmują materialne prawo administracyjne. Dotyczy to prawa budowlanego, gospodarki nieruchomościami, konkurencji i bezpieczeństwa konsumentów, ochrony środowiska oraz działalności gospodarczej. Jesteśmy gotowi reprezentować Cię w postępowaniach administracyjnych, a także przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi lub Naczelnym Sądem Administracyjnym w sprawach spornych. Oferujemy kompleksową reprezentację w postępowaniach podatkowych. Obejmuje to reprezentację przed urzędem skarbowym, izbą skarbową oraz w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Nasi klienci mogą również dochodzić odszkodowań z tytułu szkodliwego działania jednostek samorządu terytorialnego, organów administracji państwowej oraz Skarbu Państwa.

Prowadzimy sprawy należące do następujących dziedzin:

  • Reprezentacja w postępowaniach administracyjnych przed organami administracji publicznej i samorządowej;
  • Postępowania przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi lub Naczelnym Sądem Administracyjnym
  • Reprezentacja w postępowaniach podatkowych przed urzędami skarbowymi lub izbami skarbowymi, w tym uzyskiwanie interpretacji podatkowych.
  • Obliczanie wysokości opłat z tytułu użytkowania wieczystego i opłat eksploatacyjnych;
  • uzyskiwanie decyzji administracyjnych (np. o warunkach zabudowy, o pozwoleniu na budowę, o pozwoleniu na użytkowanie budynku)
  • Zezwolenia, licencje i koncesje wymagane do prowadzenia działalności zawodowej lub gospodarczej;
  • Pisanie pism, wniosków, odwołań i skarg do organów administracji publicznej, organów samorządu terytorialnego lub sądów administracyjnych.
  • Sporządzanie opinii prawnych, analiz i porad z zakresu prawa administracyjnego i publicznego prawa gospodarczego.

Rozumiemy potrzeby naszych klientów, a w świadczeniu pomocy prawnej kierujemy się empatią, profesjonalizmem, rzetelnością oraz etyką zawodową.

Usługi

Na skróty

Kontakt

ul. Zwycięstwa 12 (II piętro), 44-100 Gliwice
ul. Budowlana 4, 41-106 Siemianowice Śląskie
ul. 1 Maja 48/4, Katowice
kancelaria@kancelaria-diritto.pl 
502 060 847, 502 060 894
Pon: 1000 - 1800
Wt - Czw: 900 - 1700
Pt: 800 - 1500