Jesteś tutaj: Zakres usług Prawo budowlane

Prawo budowlane

Prawo budowlane reguluje działalność związaną z projektowaniem, budową, utrzymaniem i rozbiórką obiektów budowlanych. Prawo budowlane reguluje działalność związaną z projektowaniem, budową, utrzymaniem i rozbiórką obiektów budowlanych oraz określa zasady działania organów administracji publicznej (tj. organów administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego).

Oferujemy kompleksową obsługę prawną inwestycji budowlanych. Pomagamy w znalezieniu odpowiedniego lokalu, negocjujemy jego zakup oraz załatwiamy wszelkie formalności związane z najmem.

Nasza kancelaria oferuje kompleksowe usługi w zakresie prawa budowlanego. Reprezentujemy zarówno przedsiębiorców, jak i osoby fizyczne. Należą do nas między innymi.:

 • Inwestorzy prywatni
 • Inwestorzy publiczni
 • Deweloperzy
 • generalni wykonawcy w branży budowlanej
 • konsorcja wykonawców
 • Podwykonawcy w budownictwie i dostawcy materiałów

Od wielu lat z powodzeniem reprezentujemy inwestorów w zakresie rozliczania, realizacji i zawierania umów o roboty budowlane. Od negocjacji i zawierania poszczególnych umów, poprzez realizację i rozliczenie kontraktu, zapewniamy doradztwo prawne i obsługę uczestników procesu budowlanego. Przygotowujemy umowy dla zadań inwestycyjnych na wszystkich szczeblach. Pomagamy w przygotowaniu wszystkich istotnych dokumentów budowlanych, udzielamy szczegółowych porad prawnych w sprawach administracyjnych i cywilnych oraz wyjaśniamy wszelkie niejasności w stosowaniu prawa.

Nie tylko reprezentujemy klientów w sprawach związanych z prawem budowlanym, ale także oferujemy porady prawne dotyczące relacji biznesowych z innymi podmiotami zaangażowanymi w proces budowlany.

Doradzamy w sporach i umowach z zakresu prawa budowlanego.

W ramach obsługi prawnej reprezentujemy również osoby fizyczne i przedsiębiorców budowlanych przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na zapewnienie praktycznych i bezpiecznych rozwiązań w zakresie umów z podwykonawcami, dostawcami i inżynierami kontraktu. Umowy te są dostosowane do dynamiki branży i okoliczności realizacji, których często nie da się przewidzieć na początku projektów inwestycyjnych.

Usługi te stanowią część całościowego pakietu:

Przeprowadzamy badania prawne nieruchomości i zarządzamy ich stanem prawnym.

 • Przygotowujemy i opiniujemy projekty umów. Obejmuje to umowy dotyczące wspólnych inwestycji, najmu nieruchomości, umowy wykonawcze oraz umowy o podwykonawstwo robót budowlanych.
 • Pomagamy naszym klientom w negocjowaniu umów budowlanych zarówno z punktu widzenia inwestora, wykonawcy, jak i podwykonawcy.
 • Doradzamy w zakresie umów inwestycyjnych i budowlanych, w tym finansowanych ze środków publicznych lub zagranicznych.
 • Doradztwo w zakresie uchwalania lub zmiany planów zagospodarowania przestrzennego oraz uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
 • Oferujemy doradztwo w zakresie uzyskania pozwolenia na budowę, zgłoszenia budowy lub robót budowlanych.
 • Oferujemy doradztwo w zakresie uzyskania pozwolenia na budowę, zgłoszenia budowy lub robót budowlanych.
 • Pomagamy w legalizacji samowoli budowlanej.
 • Sporządzamy wnioski dla firm i spółek budowlanych.
 • Reprezentujemy klientów w postępowaniach administracyjnych przed organami administracji architektoniczno-budowlanej oraz przed organami nadzoru budowlanego.

Zespół Diritto z siedzibą w Katowicach dysponuje unikalną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa budowlanego. Zarządzaliśmy projektami budowlanymi na dużą skalę, takimi jak budowa fabryki farmaceutycznej czy centrów naukowych. Inwestycje te były prowadzone przez naszych klientów przy zapewnieniu im kompleksowej pomocy prawnej.

Każda sprawa, niezależnie od tego, czy dotyczy prawa budowlanego, czy zagadnień prawa handlowego, jest dokładnie analizowana i omawiana. Ma to na celu zapewnienie klientowi uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Oferujemy profesjonalne doradztwo i pomoc wszystkim, którzy mają pytania z zakresu prawa budowlanego, handlowego lub innych dziedzin prawa. Zapraszamy na naszą stronę internetową. Znajdą tam Państwo informacje na temat oferowanych przez nas usług prawnych, a także publikacje zespołu Kancelarii Prawnej Diritto z siedzibą w Katowicach.

Rozumiemy potrzeby naszych klientów, a w świadczeniu pomocy prawnej kierujemy się empatią, profesjonalizmem, rzetelnością oraz etyką zawodową.

Usługi

Na skróty

Kontakt

ul. Zwycięstwa 12 (II piętro), 44-100 Gliwice
ul. Budowlana 4, 41-106 Siemianowice Śląskie
ul. 1 Maja 48/4, Katowice
kancelaria@kancelaria-diritto.pl 
502 060 847, 502 060 894
Pon: 1000 - 1800
Wt - Czw: 900 - 1700
Pt: 800 - 1500